Misja Dachstein 2012

ABM Space Education w dniach od 27 kwietnia do 1 maja, wzięło udział w testach terenowych symulowanej misji marsjańskiej w jaskiniach lodowych Mammoth oraz Giant Ice w regionie Dachstein w Austrii. Nasze zadanie polegało na przetestowaniu georadaru WISDOM, który został zamontowany na naszym łaziku Magma White, była to również próba eksploatacyjna dla Magamy pracującej, po raz pierwszy, na powierzchni lodowej.

Ice Cave / "King Arthur Dome"

Symulowana misja marsjańska w austriackich jaskiniach masywu Dachstein została zakończona. Powróciliśmy do naszej firmy z dużą ilością danych do analizy, wyników testów, nowych pomysłów oraz kontaktów.

Byliśmy w stanie przetestować jak Magma White spiszę się na powierzchni lodowej (płaskiej i pochyłej), kamienistej i śniegowej. Łazik poradził sobie bardzo dobrze, a my jesteśmy niezmiernie zadowoleni z rezultatów. Radar WISDOM został z powodzeniem zamontowany na obudowie Magmy White, w zawiązku z powyższym mogliśmy przeprowadzić wiele zastawów badań geologicznych w jaskiniach lodowych.

Zostaliśmy poproszeni o wykonanie dodatkowych testów pozycjonowania 3D z użyciem zdjęć z aparatu fotograficznego.

Media activities

We appeared in several magazines, tv and radio stations :

– 29.IV.2012 – Austrian and international magazines (Spiegel, Die Presse, SciLogs Uhura Uraniae (Susanne Hoffmann)

– 2.V.2012 – Austrian Space Forum

– 5.V.2012 – Polish radio station Radio1,

– 6.V.2012 – TVN24, live,

– 31.V.2012 – Media conference in Warsaw, PIAP

– 13.VI.2012 – Mock Mars Mission Explores Austrian Ice Caves (space.com)