Start Jerusalem Competition 2017

Projekt ReMY zakwalifikował się do finałowej 10-ki konkursu Start Jerusalem, organizowanego przez Ambasadę Izraela w Polsce w partnerstwie z Mindspace, Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Wysokie Obcasy, Wyborcza.pl, Siemens Polska, Centrum Stosunków Międzynarodowych i ThinkTank.

Konkurs Start Jerusalem Competition 2017, powstał z myślą o młodych firmach technologicznych, które mają realny wpływ na tworzenie nowej ekonomii i przyczyniają się do budowania silnej i innowacyjnej gospodarki.

Tegoroczna edycja konkursu została podzielona na dwie części, podczas których wybranych zostało 10 finalistów. Pierwsza część, półfinał w Poznaniu, skierowany był do startupów technologicznych założonych przez kobiety. Jury wyłoniło 3 najlepsze przedsiębiorczynie, które przeszły do finału konkursu. Do dalszego etapu finału w Warszawie zaproszone zostały technologiczne startupy z całej Polski, spośród których wyłonionych zostało 7 kolejnych startupów, które weszły do finałowej dziesiątki. Pośród nich znalazła się firma ABM Space.

Zwycięzcę konkursu ogłoszono 23 października 2017 r. podczas gali finałowej, która odbyła się w Mindspace Hali Koszyki w Warszawie. Tytuł najbardziej innowacyjnego start-up 2017 roku uzyskała spółka Sky Tronic, która otrzymała nagrodę główną w postaci 5-dniowej wizyty studyjnej w Jerozolimie, jednym z wiodących ekosystemów innowacji technologicznych i funduszy venture capital na świecie.